Wiadomości

Dzielnicowi i pracownicy socjalni sprawdzają miejsca pobytu osób samotnych i bezdomnych

Data publikacji 22.11.2022

Radziejowscy policjanci prowadzą działania skierowane do osób samotnych, bezdomnych. Chcą im pomóc w przetrwaniu trudnego, jesienno- zimowego okresu. Funkcjonariusze współpracują z pracownikami opieki społecznej.

Okres jesienno- zimowy to trudny czas dla osób samotnych, bezdomnych. Znaczne spadki temperatur stwarzają zagrożenie dla życia i zdrowia osób bezdomnych, osób nietrzeźwych, przebywających na wolnym powietrzu lub w opuszczonych czy nieogrzewanych pomieszczeniach. Dlatego radziejowscy policjanci wspólnie z pracownikami opieki społecznej, sprawdzają opuszczone budynki, ogródki działkowe i inne miejsca, gdzie mogą przebywać takie osoby. W przypadku dotarcia do tych osób są one informowane, które placówki pomagają bezdomnym i  innym osobom wymagającym opieki.

Policjanci apelują do mieszkańców, aby nie przechodzili obojętnie obok osób bezdomnych, samotnych oraz będących pod wpływem alkoholu, które w związku z trudnymi warunkami zimowymi znalazły się w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia. Prosimy o przekazywanie informacji o takich osobach pod nr 112  lub do odpowiednich instytucji pomocowych.

Autor: asp. szt. Marcin Krasucki

oficer prasowy KPP Radziejów

  • policjant i pracownik opieki społecznej kontrolują osoby samotne
    #2
  • policjant w lesie
Powrót na górę strony