Wiadomości

Komunikat o znakowaniu rowerów w Komendzie Powiatowej Policji w Radziejowie

Przypominamy, że w każdy pierwszy wtorek miesiąca w godz. 10:00-14:00 w siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Radziejowie istnieje możliwość bezpłatnego oznakowania i zarejestrowania posiadanego roweru.

 

Osoba chcąca zarejestrować swój rower powinna spełnić następujące warunki:

·Posiadać dowód tożsamości (znakowania nie mogą dokonać osoby niepełnoletnie, chyba, że przyjdą z pełnoletnim opiekunem).

· Posiadać dokument zakupu roweru, kartę gwarancyjną lub umowę kupna roweru od innej osoby. Istnieje możliwość oznakowania roweru po sprawdzeniu w systemach informatyczny oraz złożeniu pisemnego oświadczenia właściciela roweru.

Jednocześnie informujemy, że naniesienie numeru jest ingerencją w strukturę ramy roweru. Numer identyfikacyjny jest trwale naniesiony na ramę. Właściciel roweru, który decyduje się na jego oznakowanie, dobrowolnie wyraża zgodę na wprowadzenie tego typu zmiany.

Podczas znakowania wypełniana jest karta identyfikacyjna, która jest przechowywana w jednostce, a dane z karty zostają  wprowadzone do bazy danych Wydziału Informatyki Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.
Właściciel roweru otrzymuje dowód identyfikacyjny i zostaje poinformowany o konieczności informowania policji o utracie roweru lub zmianie właściciela.

W przypadku ewentualnych pytań, informacji udzieli asp. szt. Marcin Krasucki pod nr telefonu 477537215.

Autor: asp. szt. Marcin Krasucki

Powrót na górę strony