Wiadomości

Kontrola autokarów dla bezpieczeństwa podróżnych

Data publikacji 01.05.2025

Radziejowscy policjanci kontrolują autokary przed wyjazdem na wycieczki. Takie sprawdzenia są przeprowadzane w trosce o bezpieczeństwo pasażerów.

 

Mundurowi z ruchu drogowego kontrolują autobusy, przewożące dzieci i młodzież na wycieczki. Kontrola jest bardzo szczegółowa i dotyczy zarówno stanu technicznego, odpowiedniego oznakowania pojazdu jak i stanu trzeźwości oraz uprawnień kierowcy.

Ostatnio sprawdzali autokar przy Szkole Podstawowej w Morzycach (g,. Bytoń), którym dzieci udawały się na wycieczkę. Nie stwierdzono żadnych usterek, kierowca był trzeźwy i można było bezpiecznie ruszać w drogę.

Organizatorzy wycieczek z powiatu radziejowskiego, którzy chcą sprawdzić autokar przed wyjazdem, proszeni są o wcześniejsze zgłoszenia (z kilkudniowym wyprzedzeniem), pod nr tel. 477537228 lub 477537200.

Autor: aspirant sztabowy Marcin Krasucki

oficer prasowy KPP Radziejów

  • policjant kontroluje autokar
  • policjant kontroluje autokar
  • policjant kontroluje autokar
Powrót na górę strony