Wiadomości

Policjanci z wizytą w Klubie Seniora w Skibinie

Data publikacji 27.09.2025

Radziejowscy policjanci spotkali się z seniorami, by porozmawiać o bezpieczeństwie na drodze, w sieci oraz o kampanii #ZnamTeNumery.

Policjanci spotkali się z seniorami zrzeszonymi w Klubie Seniora w Skibinie. Zaczęli od tematu bezpieczeństwa na drodze. Promowali odblaski, które szczególnie w jesienne dni, bardzo poprawiają widoczność.

Mundurowi poinformowali o sposobach działania sprawców, dokonujących oszustw metodą „na wnuczka”, czy „na policjanta”. Mówili o sposobie prowadzenia rozmowy przez dzwoniącego oszusta oraz argumentach, którymi może się posługiwać. Niestety, jak pokazuje życie, część z osób nabiera się na historię oszustów, a wówczas tracą często oszczędności całego życia. Policjanci opowiedzieli o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, aplikacji „Dzielnicowy Bliżej Nas” i o kampanii społecznej #ZnamTeNumery.

Kolejnym tematem, który poruszyli mundurowi to bezpieczeństwo w Internecie. Opowiedzieli o kampanii informacyjno-edukacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych „Świadome decyzje- Bezpieczny Senior”. Przypomnieli też, że zasada „ograniczonego zaufania” do nieznajomych obowiązuje także dorosłych, którzy często o niej zapominają, stając się ofiarami oszustów.

Na zakończenie o swojej służbie opowiedział policjant, który jest przewodnikiem psa służbowego Dragon.

Autor: aspirant sztabowy Marcin Krasucki

oficer prasowy KPP Radziejów

  • uczestnicy spotkania
  • uczestnicy spotkania
  • uczestnicy spotkania
  • uczestnicy spotkania
Powrót na górę strony