Wiadomości

Wypadek drogowy

Data publikacji 27.11.2007

Wójcin gm. Piotrków Kujawski, 16 listopada 2007 roku, około godziny 14:20, droga wojewódzka nr 266 relacji Ciechocinek- Sompolno.
Nieostrożność młodej rowerzystki doprowadziła do tragedii

18-letnia rowerzystka, mieszkanka ...

  Wójcin gm. Piotrków Kujawski, 16 listopada 2007 roku, około godziny 14:20, droga wojewódzka  nr 266 relacji Ciechocinek- Sompolno.
 
Nieostrożność młodej rowerzystki doprowadziła do tragedii
 
  18-letnia rowerzystka, mieszkanka jednej z miejscowości w gminie  Piotrków Kujawski, wyjeżdżając z
drogi gruntowej, podporządkowanej, na w/w drogę wojewódzką W 266, wymusiła pierwszeństwo
przejazdu na samochodzie osobowym marki audi A4, kierowanego przez 53-letniego mieszkańca pow. konińskiego.
 
Doszło do zderzenia obu pojazdów, w wyniku czego podróżująca jednośladem doznała
ciężkich obrażeń ciała, w szczególności głowy i została przetransportowana do szpitala we
Włocławku, gdzie pozostaje nieprzytomna.
   Przez okres około 1 godziny droga ta była zablokowana, a w tym czasie policjanci wspierani przez kolegów z Wielkopolski, kierowali jadących tym odcinkiem W-266, na wyznaczone objazdy.
Po okolo godzinie ruch na W-266 na odcinku gdzie zaistniał wypadek drogowy, został przywrócony.
 
Policjnci z PP w Piotrkowie Kuj, przy udziale stróżów prawa z ogniwa ruchu drogowego i radziejowskich śledczych zabezpieczyli ślady, mające związek z tym wydarzeniem drogowym, które to materiały będą
pomocne dla biegłego z zakresu ruchu drogowego, który na ich podstawie wyda
opinię o okolicznościach i wskaże przyczynę jego zaistnienia. Kierujący samochodem osobowym był trzeźwy.
Dochodzenie prowadzi KPP w Radziejowie
 

  Radziejów dworzec PKS, 16 listopada 2007 roku, około godziny 19:00

 

 Pijany dyspozyotor PKS
 

  Dochodziła godzina 19:00, gdy tego dnia po raz kolejny na stanowisku dyżurnego radziejowskiej komendy rozbrzmiał dźwięk telefonu alarmowego 997. W słuchawce męski głos, chcący pozostać anonimowy  informował ,że dyżurny ruchu na dworcu PKS w tym mieście dziwnie się zachowuje, co może wskazywać, iż znajduje się on pod działaniem alkoholu.

  W następnych minutach, na dworcu zjawił się patrol prewencji. Zastali tam 47-letniego mieszkańca Radziejowa, który pełnił obowiązki dyspozytora ruchu. Do końca pracy pozostawały mu jeszcze prawie dwie godziny.

 

   Z uwagi, że w celu sprawdzenia stanu trzeźwości należało wymienionego zbadać, mężczyznę na tym stanowisku inny pracownik radziejowskiego PKS, zaś 47-latek w asyście stróżów prawa dowieziony został do komendy policji. Tu okazało się, że zgłoszenie anonimowego rozmówcy potwierdziło się, alkomat wykazał w wydychanym powietrzu przez dyżurnego ruchem ponad 1.8 promila alkoholu.

 

   O efektach kontroli powiadomiono Kierownika PKS w Radziejowie, celem wyznaczenia zastępstwa.

   Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna pracował w piątek od 12:40. Czy już wtedy był pijany? Ustali to dopiero dochodzenie, wczoraj mężczyzny nie można było przesłuchać z uwagi na jego stan. Dyspozytorowi grozi do 5 lat więzienia, bo po pijanemu pełnił czynności związane bezpośrednio z zapewnieniem bezpieczeństwa ruchu pojazdów mechanicznych, co stanowi przestępstwo określone zakresie art. 180 kodeksu karnego.

W zakresie obowiązków miał m.in. nadzór nad taborem i ruchem pojazdów na dworcu oraz….. kontrolę stanu trzeźwości kierowców.
Dzisiaj będą kontynuowane dalsze czynności procesowe przez radziejowskich śledzych z udziałem 47-latka, dokumentujące wczorajsze zdarzenie. 

 Należy nadmienić, że to kolejny przypadek ujawnienia pijanego dyżurnego ruchu na radziejowski dworcu PKS, w październiku 2006 roku, inny z ówczesnych dyspozytorów tego samego PKS, został zdemaskowany przez podróżnego, gdy będąc pijanym / około 1.3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu/ podejmował obowiązki służbowe.

Powrót na górę strony