„Razem Bezpieczniej” debata policjantów z samorządowcami
Z inicjatywy Komendanta Powiatowego
Policji w Radziejowie mł. insp. Sławomira Kosińskiego odbyła się debata z
władzami powiatu oraz miast i gmin. Spotkania takie mają na celu zdiagnozowanie
potrzeb i oczekiwań społecznych w zakresie poprawy ...
Z inicjatywy Komendanta Powiatowego Policji w Radziejowie mł. insp. Sławomira Kosińskiego odbyła się debata z władzami powiatu oraz miast i gmin. Spotkania takie mają na celu zdiagnozowanie potrzeb i oczekiwań społecznych w zakresie poprawy bezpieczeństwa mieszkańców.
„Bezpieczeństwo to Nasza wspólna sprawa” pod takim hasłem wczoraj(15.05) o godz. 11 w sali konferencyjnej radziejowskiej komendy odbyła się debata. Na zaproszenie Komendanta Powiatowego Policji w Radziejowie mł.insp. Sławomira Kosińskiego w spotkaniu wzięli udział Henryk Gapiński- Starosta Radziejowski, mł. bryg. Sławomir Jagas – Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Radziejowie, Sławomir Bykowski Burmistrz Miasta Radziejów, Mirosław Skonieczny Burmistrz Miasta i Gminy Piotrków Kujawski, Zygmunt Sosnowski – Wójt Gminy Bytoń, Stefan Śpibida – Wójt Gminy Dobre, Marek Szuszman – Wójt Gminy Radziejów, Jerzy Izydorski – Wójt Gminy Osięciny, Henryk Orłowski – Wójt Gminy Topólka.
Debata rozpoczęła się od przedstawienia skali zagrożeń oraz wyników pracy radziejowskich policjantów. Szczegółowej analizy działań radziejowskiego garnizonu dokonali Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Radziejowie mł.insp. Sławomir Lewandowski– pion kryminalny, Naczelnik Wydziału Prewencji podinsp. Marian Polak– pion prewencji .
Następnie przyszedł czas na dyskusję, wymianę opinii i poglądów. Komendant Sławomir Kosiński podziękował zaproszonym gościom za udział w debacie. Podkreślił, jak cenne są uwagi i sugestie dotyczące pracy radziejowskich mundurowych oraz zagrożeń występujących na terenie powiatu.
Spotkanie to wpisało się w rządowy program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej”. Ma on na celu ograniczanie skali zjawisk, które budzą powszechny sprzeciw i poczucie zagrożenia. Jest on zgodny z przyjętym przez Radę Ministrów dokumentem „Strategia Rozwoju Kraju 2007-2015”, którego jednym z priorytetów jest „Budowa zintegrowanej wspólnoty społecznej i jej bezpieczeństwa”.
Temu celowi służą debaty społeczne realizowane w ramach rządowego programu „Razem Bezpieczniej”, polegającego na koordynacji działań Policji, administracji rządowej i samorządowej oraz organizacji pozarządowych w celu poprawy bezpieczeństwa i porządku publicznego.
Debaty mają na celu zdiagnozowanie potrzeb i oczekiwań społeczeństwa w zakresie poprawy bezpieczeństwa. Pozwalają także na wymianę informacji między Policją, a mieszkańcami powiatu o istniejących zagrożeniach, dzięki czemu będą mogły zostać wypracowane wspólnie metody ich eliminowania.