Wiadomości

Pijani piotrkowianie za "kółkiem" opli

Data publikacji 26.11.2008

To już prawie 200 pijany za kółkiem. W czwartek 13.11.br "wpadł" 58-letni Wiesław L., zaś dzień później 23-letni Tomasz Ś. Obaj są mieszkańcami Piotrkowa Kujawskiego i kierowali osobowymi oplami.

Piotrków Kujawski, 13 i 14 listopada 2008 roku
 
23 i 58-letni kierowcy opli "wpadli" w ostatnich dniach, gdy jechali po pijanemu. To już 198 i 199 złapani za jazdę po pijanemu w tym roku,  na drogach powiatu radziejowskiego.
 
Młodszy aspirant Sławomir Bogucki- kierownik Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Radziejowie:
 
 
Nie ma różnicy czy to młody i niedoświadczony kierowca, czy posiadacz prawa jazdy z kilkudziesięcioletnim stażem "za kółkiem". Trafiają się jedni i drudzy, którzy, niestety mimo wcześniejszego picia alkoholu, decydują się na jazdę m,in.  pojazdami mechanicznymi, tak jak mieliśmy do czynienia w miniony czwartek i piątek.
 
Do pierwszego wyeliminowania pijanego kierowcy doszło 13 listopada br około godziny 15:50 na ulicy Dworcowej. 58-letni Wiesław L., który mając ponad 0.6 promila alkoholu, kierował oplem omegą.
 
Następnego dnia (14.11.2008), około godziny 19:25,  na innej ulicy tego miasta (Włocławska),  patrol radziejowskiej drogówki zatrzymał 23-letniego Tomasza Ś, który jechał oplem vectra, mimo że był pijany (wynik: prawie 1.9 promila alkoholu).
 
Obaj pijani kierowcy stracili prawa jazdy i w najbliższym czasie staną przed obliczem radziejowskiej Temidy. Za popełnione przestępstwa grozi im do 2 lat pozbawienia wolności i prawdopodobnie orzeczone zostaną kilkuletnie zakazy jazdy,  tego rodzaju pojazdami mechanicznymi.
 
W tym roku zwiększyła się skuteczność policjantów garnizonu radziejowskiego w ściganiu pijanych kierowców pojazdów mechanicznych i jednośladów, o ponad 30 osób do liczby zatrzymanych w analogicznym okresie roku ubiegłego.
 
Nie braknie natomiast determinacji mundurowym, w ściganiu innych kierujących, którzy wbrew zdrowemu rozsądkowi ale i prawu świadomie naruszają zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
 
 
 
 
 
 
Powrót na górę strony